Dlaczego akrobatyka sportowa ?

Akrobatyka sportowa należy do rodziny sportów gimnastycznych obok takich dyscyplin jak:

  • gimnastyka rytmiczna,
  • gimnastyka artystyczna,
  • gimnastyka sportowa.

Najczęściej kojarzona jest z postacią Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata Leszka Blanika, którego perfekcyjne salta, skoki i powietrzne ewolucje rozsławiły polska gimnastykę sportowa i przeszły do historii sportu.

Akrobatyka jest podstawa każdej dyscypliny sportowej.

Jest świetnym przygotowaniem do uprawiania sportu, ale także uzupełnieniem treningu niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej.  Doskonale rozwija lub poprawia sprawność fizyczna i wszystkie zdolności motoryczne min: sile, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność, koordynacje ruchowa.

Dba o ogólny wszechstronny rozwój całego ciała.
Opracowane przez nas treningi akrobatyczno-gimnastyczne wyrabiają poprawne i zdrowe nawyki ruchowe jak również  kształtują piękna sylwetkę.

  Rozwijają nie tylko ciało, ale tez umysł.

  • uczą pokonywania własnych słabości, jednoczesne kształtując silny charakter co jest niezbędne w codziennym życiu.
  • umiejetne i ponadprzeciętne zdolności i władanie własnym ciałem dodaje pewności siebie, poprawia
  • samopoczucie, samoocenę i niezwykle pomaga pokonywać przeszkody pojawiające się w życiu.

Coraz częściej na sekcje akrobatyki i gimnastyki sportowej zgłaszają się nie tylko pasjonaci, którym nieobcy jest uliczny parcours, czy tez „deskorolkarze ” , którzy chcą pod okiem profesjonalnego trenera nauczyć się salt, flików, czy tez innych powietrznych ewolucji. Przychodzą do nas także ludzie w rożnym wieku, którzy spróbowali już swoich sil w salach fitness, czy na siłowni, stosowali rożne diety fit, czy urządzenia siłowe mające poprawić sylwetkę i zbudować masę mięśniowa, a teraz świadomie wracają do najlepszej i najbardziej podstawowej metody pracy nad swoim ciałem jaka jest trening akrobatyczno-gimnastyczny.  Nasz trening już przez sama metodykę wyklucza większość dolegliwości fizycznych wynikających z wad postawy, czy nieprawidłowego rozwoju mięśni. Z przyjemnością obserwujemy tez dzieci i młodzież dopiero zaczynającą treningi akrobatyczne, gdyż dzięki ćwiczeniom kształtującym równowagę i zajęciom na trampolinie, doskonale nauczyli się panować nad własnym ciałem, poprawili koordynacje ruchowa, a także skorygowali wady postawy.

Podczas zajęć z akrobatyki dbamy nie tylko o stronę fizyczna, pomagamy również dzieciom odnaleźć własną osobowość, kształtować wartości i postawy jakie powinny cechować młodego człowieka, a które niestety zatraca się we współczesnym świecie. Uczymy:

  • współpracy w grupie
  • konsekwencji w dążeniu do celu
  • satysfakcji z sukcesów własnych jak również tych osiąganych przez kolegów i koleżanki.

Trenując swoja ulubiona dyscyplinę sportowa warto się rozwijać. Nie można zapomnieć o wszechstronnym rozwoju swojej sprawności fizycznej, dlatego warto uzupełnić swój trening o akrobatykę. Jest to świetne urozmaicenie codziennego treningu,przy okazji stajemy się wszechstronniejsi. Człowiekowi wszechstronnemu łatwiej osiągnąć sukces i rewelacyjne wyniki w każdej dziedzinie swojej działalności. Warto zauważyć, ze wielu mistrzów sportu swoje pierwsze kroki stawiało zaczynając od akrobatyki, czy gimnastyki sportowej, co miało później ogromny wpływ na ich kariery i osiągane rezultaty.

Absolutny rekordzista Rajdowych Mistrzostw Świata Sebastian Loeb trenował gimnastykę sportowa.

Kamila Porczyk (3-krotna mistrzyni świata Fitness, aktualnie zawodniczka MMA) zaczynała od akrobatyki sportowej, a swoje ogromne umiejętności i nienaganna sylwetkę wykorzystuje w innych dyscyplinach sportu.

Jelena Isinbajewa („caryca tyczki”) multimedalistka lekkoatletyczna zaczynała od gimnastyki artystycznej. Wspaniale umiejętności akrobatyczne dały jej znakomita postawę kiedy zdecydowała się na skok o tyczce.

Ogromna rzesza akrobatów występuję  tez aktualnie w największym światowym show jakim jest ” Cirque du soleil”, którego jedno z wielu przedstawień ( Saltimbanco ) miało swoja premierę przed polska publicznością w 2012 r. w gdańskiej Ergo-Arenie, a także kolejne o nazwie ( Alegria ), które odbyło się w bieżącym roku w tej samej hali.

Wspomnieć należy również, że większość uczestników popularnych programów telewizyjnych takich jak np.: „Mam talent”, czy”You can dance” to byli lub aktualni zawodnicy uprawiający akrobatykę sportowa!

Zdolności nabyte na sali gimnastycznej pod okiem profesjonalnych trenerów wykorzystują do osiągania sukcesów w swoich ulubionych dziedzinach życia.

Kto wie może i dla niektórych sama akrobatyka sportowa stanie sie pasja na cale życie ?

Brak możliwości komentowania.