KS.WTG POZNAŃ

KS. WIELKOPOLSKIE TOWARZYSTWO GIMNASTYCZNE

ks.wtg.poznan (Instagram) KS.WTG POZNAŃ (Tik Tok)

KS.WTG powstały z inicjatywy trenera oraz osób wspierających ideę : Nasze dzieci i ich osiągnięcia są wypadkową wiary w nich i traktowania ich talentu z poziomu na którym chcesz by zaistniały. A zatem w naszym wąskim, aczkolwiek otwartym gronie pracujemy nie tylko na wyniki z Mistrzostw Polski, ale i również Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Skoki akrobatyczne na ścieżce, to dyscyplina niezwykle widowiskowe, ale i również niezwykle wymagająca w treningu. Wyczynowa sekcja gimnastyczna z licencją PZG (Polskiego Związku Gimnastycznego), ma w swojej misji doprowadzenie naszych adeptów do rangi mistrzowskiej pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej FIG (Fédération Internationale de Gymnastic).

Z uwagi na to, iż wysokie cele wymagają wysokiego wkładu pracy wielu środków i osób. Zaangażowania nie tylko fizycznego, psychicznego, ale i finansowego, dlatego Wielkopolskie Towarzystwo Gimnastyczne powstało by krzewić piękno gimnastyki jako niezwykle zrównoważonego rozwoju dzieci w oparciu o misję, iż każde dziecko w głębi serca ma potencjał bycia mistrzem swojego talentu, tylko niestety tak rzadko im o tym mówimy i tak rzadko ich w tym tak naprawdę wspieramy z poziomu rezultatu jakie może osiągać. Przeciętne polskie dziecko do 6-go roku życia od najbliższych od bez wątpienia swoich pierwszych autorytetów kształtowania „kim jestem” – dorosłych, słyszy średnio 5 TYSIĘCY razy Nie, To nie dla Ciebie, Masz jeszcze Czas, a ten czas przemija, przemija, a potem mówią, że za późno…

         Skoki na ścieżce to niezwykle efektowna, widowiskowa, piękna konkurencja gimnastyczna, wymagająca ogromnej pracy i poświęcenia od najmłodszych lat ze względu na jej bardzo wczesną specjalizację. Wierzymy, że jeżeli chcesz zostać gwiazdą, musisz marzyć, patrzeć i podążać ku gwiazdom i wzrastać wśród osób, które tę wiarę w Tobie rozpalą.

Wszystkie dzieci grupy wyczynowej pod kierunkiem trenera Sebastiana Sondel trenują do 8 razy w tygodniu (każdy trening po 2 godziny). Weekendy, święta, wakacje, ferie spędzone na sali! Wszystko podporządkowane ciężkiej pracy, aby osiągnąć jak najwyższy poziom sportowy, zrozumienie czym jest profesjonalna praca, czym jest hart ducha.

        Corocznie zawodnicy grupy wyczynowej zdobywają medale na najważniejszych zawodach ogólnopolskich (Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Turnieje itp.) prezentując przy tym najwyższe umiejętności sportowe. Głównym celem naszych dzieci jest walka o medale najważniejszych imprez sportowych w kraju i na świecie.

          WTG  to poświęcenie rodziców, którzy nie tylko zawsze punktualnie dostarczają swoje pociechy na treningi, wspierają finansowo, opłacają składki, realizują nieocenioną pomoc w różnej formie służąca wsparciu pełnych poświecenia, ambicji, zaangażowania i determinacji młodych ludzi chcących bez przeszkód rozwijać swój talent i pasje.

Źródłem finansowania WTG są środki własne na co składają się comiesięczne opłaty członkowskie (rodzice zawodników) oraz dotacje  ACRO-TUMBLING POZNAŃ.

Wszyscy członkowie zarządu oraz trener działają w formie wolontariatu. Wszelkie składki, czy darowizny przeznaczane są tylko i wyłącznie na podstawowe potrzeby młodych zawodników czyli starty w zawodach, udział w obozach sportowych itp. niezbędnych do ich rozwoju sportowego.

Jeżeli idea Mistrzostwa Sportowego, Mistrzostwa przez Wielkie M, idea pracy z dziećmi budująca poczucie ich wartości, idea, iż nie ma takiego skoku, takiej czynności, której nie jesteś w stanie wykonać konsekwentną pracą, jest dla Ciebie bliska wesprzyj tę ideę chociażby symboliczną złotówką, symboliczną pomocą. Jeżeli natomiast masz dziecko gotowe by wejść na tę ścieżkę, przejść często dosłownie przez ból i czasami przez łzę by odkryć w nim te prawdziwe pokłady jego możliwości, gorąco zapraszamy.

Jeżeli natomiast wierzysz, iż gimnastyka, akrobatyka, to podstawy prawidłowego rozwoju dziecka, których niestety w większości szkolny WF nie realizuje, jeżeli rozumiesz, iż nie ma sportu w którym poziom sportowy Twojego dziecka wyraźnie nie wzrośnie w oparciu o bazę gimnastyczną lub co ważne w większości sportów zabezpieczysz go przed częstymi kontuzjami, zapraszamy również gorąco.

Wesprzyj Ideę : NR KONTA WTG: 05 2490 0005 0000 4530 2715 3008 (Alior Bank)

Z góry dziękujemy

Zapraszamy do kontaktu

s.sondel@op.pl TEL.502349625

stowarzyszeniewtg@gmail.com

Zespół WTG

Brak możliwości komentowania.